Marcin Czech będzie nowym wiceministerem zdrowia, zajmie się polityką lekową

Home  >>  Aktualności  >>  Marcin Czech będzie nowym wiceministerem zdrowia, zajmie się polityką lekową

Marcin Czech będzie nowym wiceministerem zdrowia, zajmie się polityką lekową

Aktualności   1 sierpnia, 2017

Od 1 sierpnia Marcin Czech dołączy do kierownictwa Ministerstwa Zdrowia. Będzie odpowiadał za politykę lekową – potwierdza resort zdrowia.

Dr hab. Marcin Czech, profesor Politechniki Warszawskiej, jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (International MBA), Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w zakresie programu studiów doktoranckich w dziedzinie zarządzania, specjalistą w zakresie epidemiologii i zdrowia publicznego.

Wykłada w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, współpracuje z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przez 9 lat pracował jako adiunkt w Zakładzie Farmakoekonomiki Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od około 10 lat jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, pełniąc w przeszłości rolę prezesa tej organizacji.

Od 2015 roku odpowiada za kwestie związane z Real World Evidence w firmie doradczej QuintilesIMS będąc odpowiedzialnym za region Europy Środkowej i Wschodniej, przedtem zajmował się z ekonomiką zdrowia w firmie Novo Nordisk współtworząc European Health Economics and Outcomes Research Centre of Excellence w tej organizacji.

W resorcie zdrowia będzie zajmować się m.in. obszarem polityki lekowej. Zastąpi w tym zakresie wiceministra Marka Tombarkiewicza, który objął tematykę lekową po ministrze Krzysztofie Łandzie.

7 kwietnia 2017 r. Krzysztof Łanda złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceministra zdrowia motywując ją względami osobistymi.