Sprawdzone sposoby – antiaging na co dzień

Home  >>  Aktualności  >>  Sprawdzone sposoby – antiaging na co dzień

Sprawdzone sposoby – antiaging na co dzień

Aktualności   Wrzesień 1, 2015

Regularne, proste zabiegi antiaging pomogą ci na dłużej zachować młodą, promienną cerę. Stosuj je od zaraz, profilaktycznie, niezależnie od wieku! Oto najważniejsze.

Peeling z kwasami
Nie wymaga tarcia, a daje naprawdę efekt widoczny gołym okiem (cząsteczki kwasów rozpuszczają martwe komórki naskórka, mają ponadto np. działanie rozjaśniające czy przeciwbakteryjne). Rób go co najmniej raz w tygodniu, niezależnie do typu cery (nawet przy wrażliwej możesz się pokusić o próbę – istnieją specjalne łagodniejsze peelingi do takiej cery).

Wleź zaskórnikom za skórę
Jeśli masz tendencję do ich pojawiania się, niestety – z wiekiem będzie się nasilać. Nie zmniejszysz ilości zaskórników, ale widoczność tak! Pomogą kosmetyki na bazie kwasu salicylowego, który dosłownie „rozpuszcza” sebum w porach, pomagając je oczyścić. Polecamy też specjalne fluidy na zaskórniki, które można stosować pod codzienny krem.

Słońce tak, ale rozsądnie
Czyli: w upalny dzień stosuj maksymalną ochronę (powtarzaj aplikację co 2–3 godziny). W mieście – podobnie (wiele kremów nawet z bardzo wysoką ochroną ma superlekką formułę, niektóre nawet matują cerę). W ciągu roku wystarczy ci krem z SPF 15, zwłaszcza gdy dodatkowo używasz podkładu czy pudru z filtrem (dodatkowa ochrona).

Miej oko na okolice oczu
To tu najszybciej pojawiają się zmarszczki. Staraj się nie trzeć oczu przy demakijażu (mogą popękać delikatne naczynia krwionośne – efektem będą sińce i opuchlizna), na co dzień stosuj krem pod oczy dopasowany do ich potrzeb (a nie wieku – nawet 20-latka może mieć sińce czy kurze łapki, nie wystarczy jej więc lekki krem nawilżający!). W słoneczny dzień noś okulary przeciwsłoneczne (aby nie mrużyć oczu – utrwala to zmarszczki).

Śpij więcej
W sen jako środek anti-aging wierzą np. piękna Monica Belluci czy Jennifer Lopez. Staraj się spać codziennie 7–8 godzin, a obudzisz się wypoczęta (nie tylko duchem, ale też ciałem). Aby nie mieć problemów ze snem, unikaj picia kawy wieczorem, ćwicz nie później niż 3 godziny przed pójściem do łóżka, nie siedź długo przed komputerem.

Walcz z przebarwieniami
To one – nawet bardziej niż zmarszczki – kojarzą się ze starością, a dotykają niestety coraz młodsze kobiety (zwłaszcza w okresach burz hormonalnych, np. w czasie ciąży, także jako skutek zażywania hormonów). Częściowo pomogą kosmetyki rozjaśniające na bazie kwasów (latem stosuj je koniecznie razem z wysoką ochroną anty-UV), a przy dużym problemie – zabiegi u dermatologa, np. Cosmelan.

Pokochaj antyoksydanty
One kochają walczyć z wolnymi rodnikami, szkodliwymi cząsteczkami, które powstają w skórze na skutek działania słońca czy zanieczyszczeń. Dobrze sprawdzony antyoksydant o dowiedzionej skuteczności to witamina C (ustabilizowana, w odpowiednim stężeniu). Szukaj też kremów z witaminą A, koenzymem Q10 czy wyciągami z granatu. Świetne są zwłaszcza lekkie fluidy – bomby antyutleniaczowe, które można stosować pod codzienny krem. Ważne, aby robić to regularnie.

Retinol, superskładnik
To chyba najlepiej przebadany składnik przeciwzmarszczkowy w historii kosmetologii. Przeżywa swój renesans, i dobrze, bo daje świetne efekty. Pamiętaj tylko, że mimo wielu zalet nie jest doskonały: może zwiększać nadwrażliwość na słońce (dlatego kosmetyki z jego zawartością najlepiej stosować na noc), wywoływać podrażnienie skóry (u większości osób skóra adaptuje się do niego ok. 6 tygodni). Możesz wymieszać krem z retinolem ze zwykłym lekkim kremem nawilżającym – wtedy będzie łagodniejszy dla skóry.

Zadbaj o dłonie i szyję
Na nich upływ czasu robi swoje najszybciej. Można mieć jeszcze młodą buzię, a już pomarszczoną, nieładną szyję. Dbaj więc o nie tak samo, jak o twarz. Kremuj, peelinguj, w razie potrzeby idź do dermatologa np. na profesjonalny peeling.

źródło: ibeauty.pl