Autor: Joanna Krupa
Amerykański seksuolog, Patrick Carnes, autor książki "Sexual anorexia: Overcoming Sexual Self-Hatred" pisze, że zarówno jadłowstręt psychiczny, jak i anoreksja seksualna mają podobne podłoże, przebieg i wymagają podobnego podejścia w leczeniu.
Tak samo, jak nie da się przekonać anorektyczki, żeby w końcu coś zjadła, a już nie daj Boże przytyła, tak samo nie udaje się namówić na seks osoby cierpiącej na anoreksję seksualną.
Jak się objawia anoreksja seksualna
Już sama myśl o zbliżeniu jest dla anorektyków seksualnych koszmarem. Uciekną się do wszystkiego, żeby tylko "odroczyć" konieczności współżycia. Ze wstydu i uporczywego poczucia winy oszukują partnerów. Symulują migreny, problemy z żołądkiem, zmęczenie. Jeśli wymówki co chwila się zmieniają i powtarzają ponad miesiąc, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój partner/partnerka ma kogoś innego albo duży problem ze zbliżeniem. Najgorsze, co wtedy możesz zrobić, to mieć do niego/jej pretensje. Tylko szybka pomoc seksuologa wyprostuje podejście do seksu i po pewnym czasie być może wszystko wróci do normy. Jeśli jednak tej pomocy zabraknie, wtedy związek z anorektykiem seksualnym najprawdopodobniej zakończy się rozpadem.
Anoreksja, czy też awersja seksualna dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zdaniem seksuologów, nazywanie współczesnej oziębłości podobnie do jednego z najpoważniejszych zaburzeń odżywiania wcale nie jest przypadkowe.
źródło: poradnikzdrowie.pl