Aktualności

W Sejmie ostra debata nad projektem o terapii ratunkowej i pigułce „dzień po”

   Aktualności   11 maja, 2017

Kwestia ograniczenia dostępu do antykoncepcji awaryjnej zdominowała drugie czytanie projektu noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, które odbyło się w środę (10 maja) w Sejmie. Opozycja zgłosiła poprawki do projektu, w czwartek ponownie zajmie się nim komisja zdrowia.

Wiesław Janczyk nie chciał TVN24 na lotnisku, ale inni chcieli

   Aktualności   8 kwietnia, 2017

– Pycha kroczy upadkiem – oceniła zachowanie Wiesława Janczyka z Prawa i Sprawiedliwości Monika Wielichowska z Platformy Obywatelskiej. Polityk PiS miał zażądać przełączenia na lotnisku TVN24 na telewizję publiczną. W dyskusję włączyli się też internauci. Nie obyło się bez nieporozumień.

Profesor Chazan szokuje teorią? „Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę”

   Aktualności   23 października, 2016

Znany i przez swoje konserwatywne antyaborcyjne poglądy nie przez wszystkich lubiany prof. Bogdan Chazan wzbudził kontrowersje swoim wykładem, jaki wygłosił na sympozjum w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Sprawę zrelacjonował „Głos Wielkopolski”.

Pinkas o ustawie aborcyjnej: rząd nie prowadzi żadnych prac

   Aktualności   22 października, 2016

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapewnił, że nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany ustawy aborcyjnej. Przypomniał, że rząd pracuje nad programem wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami.

Kobiety wdarły się na scenę podczas przemowy Chazana. Czarny Protest w Poznaniu po emisji wstrząsającego wywiadu w TVN24

   Aktualności   21 października, 2016

Dzień po emisji przez TVN24 wstrząsającego wywiadu z Agnieszką i Jackiem, którym Chazan uniemożliwił legalną aborcję, na wykład lekarza w Poznaniu weszły kobiety z Czarnego Protestu. Rozwinęły na scenie czarną flagę i zaapelowały do zgromadzonych na sali medyków o świadczenie opieki medycznej, a nie kościelnej. To nie spodobało się organizatorom…

Co drugi mężczyzna może mieć problem z poczęciem dziecka. Warto zrobić badanie nasienia

   Aktualności   20 października, 2016

Ponad połowa mężczyzn, 54 proc., przebadanych w tym roku w ramach kampanii „Płodny Polak” miała nieprawidłowe wyniki nasienia, co może skutkować problemami z poczęciem dziecka.

Sanepid otworzył pierwszą pracownię badań dopalaczy

   Aktualności   18 października, 2016

Pierwsza, funkcjonująca w strukturach Państwowej Inspekcji Sanitarnej, pracownia do badań środków odurzających, psychotropowych i tzw. dopalaczy powstała w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Zdrowie psychiczne: do opieki środowiskowej droga nadal jest daleka

   Aktualności   18 października, 2016

Na początku października media obiegła informacja, że Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie zamierza stopniowo wygaszać do końca 2016 roku 28-łóżkowy oddział leczenia zaburzeń nerwicowych. Czy podobne decyzje zapadną w innych tego typu placówkach?

Prof. Hryniewicz: rośnie liczba serotypów opornych na antybiotyki

   Aktualności   16 października, 2016

O tym, jakie szczepienia powinny być powszechnymi, a z jakich można zrezygnować nie wiedzielibyśmy, gdyby nie dane epidemiologiczne – mówi prof. prof. Waleria Hryniewicz, konsultant krajowy w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej.

Kraków: jakie rośliny pomogą w walce z zanieczyszczeniami i smogiem?

   Aktualności   14 października, 2016

Karagana syberyjska, perukowiec podolski, oliwnik, rokitnik – to tylko niektóre z roślin, mogących pomóc w walce z zanieczyszczeniami i smogiem w Krakowie. O dobroczynnym wpływie zieleni mówił w środę w Krakowie botanik Stefan Gawroński z Uniwersytetu Jagiellońskiego.